www.bidmonfa.com index-web bidmonfa@bidmonfa.com
INFORMACIÓ DE
CATALUNYA
Informació - Mundial
/ Historial campionats de Catalunya
Elo / Elo live + 2700 / Càlcul de l’elo / Bases partides / Circuit català
____________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________
CAMPIONAT VETERANS DE TARRAGONA
8 març - 3 maig - 16:00 - 90’+30’’
Participants -
Rondes - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Classificació
1-7 Gavril
Draghici 2
1-7 J. Enric Saldaña 2
1-7 Enric Regué 2
1-7 Josep M. Rodón 2
1-7 Sebastià Barberans 2
1-7 Josep Reverte 2
1-7 Josep M. Alasà 2
8-10 Francesc Fernández 1'5
8-10 Andrés Delgado 1'5
8-10 Ernest Samarra 1'5
11-25 15 jugadors 1
Campió - J. ENRIC SALDAÑA
Sots-Campió - JOSEP R. RODRÍGUEZ
CAMPIONAT VETERANS DE BARCELONA
20 febrer - 30 abril - 16:00 - 90’+30’’
Grup - +50
Participants - Rondes
- 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -
Classificació
Grup - +65
Participants - Rondes
- 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -
Classificació
Resultat 2023
Campió - TEODORO ASENSIO
Sots-Campió - JOAQUIM LACASTA
Campió - RICARD LL. BRUSI
Sots-Campió - LUIS MENÉNDEZ
OBERT VILA DE GRÀCIA PER MAJORS DE 55
ANYS
19 febrer - 29 abril - 17:30 - 90’+30’’
Participants
- Rondes - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Classificació
1-3 Jordi Mercado 4'5
1-3 Albert Iglesias 4’5
1-3 Alfons Macaya 4’5
4-8 Errol Dickl
4
4-8 Jordi Parayre
4
4-8 Francisco Carreras
4
4-8 Josep Valls
4
4-8 Roger Caballé
4
9-16 8 jugadors 3'5
Campió - FERNANDO A. CÁRDENAS
Sots-Campió - LUIS MENÉNDEZ
CAMPIONAT PER EQUIPS 2024
Divisió d’honor, 20 gener -
13 abril - 16:30 - 90’+30’’
Altres grups, 21 gener - 17 març - 09:30 - 90’+30’’
Calendaris, resultats i quadres
Enllaç
campionat per equips FCE
Campió - COLON SABADELL
OBERT CIUTAT EL PRAT
El Prat de Llobregat
(Baix Llobregat)
26 gener - 22 març - 19:00 - 60’+30’’
Participants
- Rondes - 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -
Classificació
1 Iván Cano 7
2 Jaume Costa 6
3-5 Thomas Zinkl 5’5
3-5 Manuel Gómez 5’5
3-5 Leonel J. Abreu 5'5
6-9 Pablo Ramón 5
6-9 Jesús Hernando 5
6-9 Jordi Abad 5
6-9 Pedro Madrid 5
10-12 3 jugadors 4’5
Campió - IVÁN CANO
Sots-Campió - LLUÍS CANELLAS
CAMPIONAT VETERANS DE GIRONA
14 febrer - 20 març - 17:30
- 90’+30’’
Participants - Rondes
- 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
Classificació
1-3 Jesús Caballero 4
1-3 Nemesi Suita 4
1-3 Lluís Parals 4
4-5 Felip Tosan 3'5
4-5 Jordi Díaz 3'5
6-12 7 jugadors 3
Campió - CARLOS F. SALGADO
Sots-Campió - FELIP TOSAN
PREVIES CAMPIONAT D’EDATS SUB - 8 / 20
13 gener - març
Historial
campionat sub-20 / 18
Historial
campionat sub-16 / 8
CAMPIONAT VETERANS DE LLEIDA
13 gener - 9 març - 16:30 - 90’+30’’
Campió - DAVID MONELL
Sots-Campió - JOSEP CODINA
Participants - Aparellaments i
resultats - Quadre del
campionat -
Campió - JAUME RODÓN
Sots-Campió - RAMON VERDÉS
TORNEIG CLÀSSIC SANT MARTÍ
11 gener - 7 març - 19:15 - 90’+30’’
Campió - MARC CAPELLADES
Sots-Campió - GUILLEM GARCIA
Participants
- Rondes - 1 -
2 - 3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -
Classificació -
1 Marc Capellades 7’5
2 Guillem Garcia 7
3 Marc Garcia
7
4 Ramon Serrahima 7
5 Evarist Pérez 6'5
6 Francesc Millaret 6'5
Campió - ALBERT CASTILLO
Sots-Campió - CRISTIAN FERNÁNDEZ
OBERT TRES PEONS
10 gener - 6 març - 19:15 - 90’+30’’
Campió - JULIO A. HERNANDO
Sots-Campió - JUAN A. VILLAR
Grup - A
Participants - Rondes
- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Classificació
1 Julio A. Hernando 7’5
2 Juan A. Villar 7’5
4 Jordi Comellas 6
5 Joan Domínguez 6
6 Antoni Picañol 6
8 Carles Barot 6
9 J. Carlos Medina 6
Grup - B
Participants - Rondes
- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Classificació
Campió - FERNANDO A.
VALENZUELA
Sots-Campió - LARS OOTES
ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE -
MARÇ 2024
Clàssic -
Ràpid
1 Alexandr Predke 2689
= - 2594 =
2 Alexey Sarana 2688 = - 2707
=
3 Mikhail Demidov 2623 =
- 2621 =
4 Maksim Chigaev 2621
= - 2561 =
5 Viktor Laznicka 2607
= - 2607
=
6 Levan Aroshidze 2605 =
- 2596 =
7 Jaime A. Cuartas 2603 =
- 2589 =
8
Romain Édouard 2597
= - 2628 =
9
Daniyyl Dvirnyy 2589
= - 2499 =
10 Sebastián Iermito 2585 = -
2574 =
ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE -
FEBRER 2024
Clàssic - Ràpid
1 Alexandr Predke
2689 = - 2594
=
2 Alexey Sarana 2688 = - 2707
=
3 Mikhail Demidov 2623 =
- 2621 =
4 Maksim Chigaev 2621
= - 2561 =
5 Viktor Laznicka 2607
= - 2607 =
6 Levan Aroshidze 2605 =
- 2596 - 9
7 Jaime A. Cuartas 2603 =
- 2589 - 7
8
Romain Édouard 2597
= - 2628 =
9
Daniyyl Dvirnyy 2589
= - 2499 =
10 Sebastián Iermito 2585 = -
2574 + 4
ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE -
GENER 2024
Clàssic - Ràpid
1 Alexandr Predke 2689
= - 2594 =
2 Alexey Sarana 2688 = -
2707 =
3 Mikhail Demidov 2623 =
- 2621 =
4 Maksim Chigaev 2621
= - 2561 =
5 Viktor Laznicka 2607
= - 2607 =
6 Levan Aroshidze 2605 =
- 2605 =
7 Jaime A. Cuartas 2603 =
- 2596 - 16
8
Romain Édouard 2597
= - 2628 =
9
Daniyyl Dvirnyy 2589
= - 2499 =
10 Sebastián Iermito 2585 = - 2570 =
COPA CATALANA DE BARCELONA
14 gener - 09:15 - 16:00 - 12’+5’’
Campió
- BARCELONA
Sots-Campió
- COLON SABADELL
Participants
- Rondes - 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -
Classificació
Campió
- COLON SABADELL
Sots-Campió
- BARCELONA
COPA CATALANA DE TARRAGONA
14 gener - 09:30 - 16:00 - 15’+5’’
Campió - LIRA VENDRELLENCA
Sots-Campió - AMPOSTA
Participants
- Rondes - 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
Classificació
Campió - VALLS
Sots-Campió - SALAURIS
COPA CATALANA DE GIRONA
14 gener - 09:30 - 10’+5’’
Campió - FIGUERES
Sots-Campió - PLATJA D’ARO
Participants - Rondes
- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - Classificació
Campió - FIGUERES
Sots-Campió - OLOT
COPA CATALANA DE LLEIDA
14 gener - 09:15 - 10’+5’’
Campió - LLEIDA
Sots-Campió - ANDORRA
Participants
- Rondes - 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
Classificació
Campió - ANDORRA
Sots-Campió -
VALLFOGONA
TORNEIG DE RÀPIDES PER PARELLES MIXTES
13 gener - 10:00 - 3’+2’’
Campiona - MIGUEL MUÑOZ - LEANCY B. FERNÁNDEZ
Participants
- Rondes - 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -
Classificació
Campiona - MIGUEL MUÑOZ - LEANCY B. FERNÁNDEZ
OBERT ACTIU DEL FOMENT MARTINENC
7 gener - 09:30 - 16:00 - 15’+5’’
Campió - PAU S. MOYA
Sots-Campió - JORDI TRIADÚ
Participants - Rondes
- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Classificació
OBERT DE CANOVELLES CAP D’ANY
27 desembre - 2 gener - 16:00 - 10:00 - 90’+30’’
Campió - FERRAN CHIVA Sots-Campió - LEON FANNINGER
Participants - Rondes
- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - Classificació
Campió - MIGUEL MUÑOZ
Sots-Campió - LEON FANNINGER
OBERT DE LA DELEGACIÓ DE LLEIDA
27 - 30 desembre - 10:00 - 16:30 - 90’+30’’
Campió - GUERAU MASAGUÉ Sots-Campió
- FERRAN SOLÉ
Participants
- Rondes - 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
Classificació -
1 Guerau Masagué 8
2 Ferran Solé 6'5
3 Lluís Porta 6
4 Lluís Quintas 5’5
5 Sergi Pham
5’5
6 Josep Codina
5’5
7 Guerau
Benseny 5’5
Campió - ALBERTO VELA
Sots-Campió - ISRAEL CAMPOS
OBERT DE NADAL CIUTAT DE FIGUERES
27 - 30 desembre - 60’+30’’
Campió - NICOLÁS J. GARCÍA
Sots-Campió - JORDI ÁLVAREZ
Participants - Rondes
- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - Classificació
Campió - ILYA LEMESHEV
Sots-Campió - MÀXIM ANGUERA
MEMORIAL ARTURO POMAR
27 - 30 desembre - 16:30 - 09:30 - 90’+30’’
Campió Sub-12 - PHILIPPE A.
DELGADILLO
Grup Sub-12
Participants - Aparellaments i
resultats - Quadre del
campionat
Campió Sub-10 - PAU BRU
Grup Sub-10
Participants - Aparellaments i
resultats - Quadre del
campionat
Resultat 2022
Campió Sub-10 - GERARD TALLADA
RÀPIDES DE NADAL CIUTAT COOP. MOLÍ NOU
Sant Boi de LLobregat (Baix LLobregat)
24 desembre - 10:00 - 3’+2’’
Campió - GERARD AYATS Sots-Campió - ÀLEX VILLA
Participants -
Rondes - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Classificació
Campió - CRISTIAN FERNÁNDEZ
Sots-Campió - GERARD AYATS
OBERT ACTIU CIUTAT DE VILANOVA
23 desembre - 09:30 - 16:00 - 15’+5’’
Campió - VLADYSLAV LARKIN
Sots-Campió - OLEXIY BILYCH
Participants
- Rondes - 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - Classificació
TANCAT MEMORIAL SERGI
GONZÁLEZ
21 octubre - 23 desembre - 10:00 - 90’+30’’
Campió - XAVIER VILALTA
Participants - Aparellaments i
resultats - Quadre
del campionat
OBERT INTERNACIONAL SUNWAY SITGES
12 - 22 desembre - 16:30 - 09:30 - 90’/40m+30’+30’’
Campió - ABHIMANYU PURANIK
Sots-Campió - BRANDON JACOBSON
Grup A
Participants - Rondes
- 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -
10 -
Classificació
1 Abhimanyu Puranik 8’5
2 Brandon Jacobson 8
3 Volodar Murzin
8
Grup B
Participants - Rondes
- 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8 -
9 -
10 -
Classificació
Campió - KIRILL ALEKSEENKO
Sots-Campió - HANS M. NIEMANN
RÀPIDES BICOLOR DEL TRES PEONS
15 - 22 desembre - 20:15 - 3’+2’’
Campió - DMITRY ZHUKOV
Sots-Campió - JORDI MERCADO
Rondes - 1 -
2 -
3 -
4 -
5 -
6 -
7 -
8
9 -
10 -
11 -
12 -
13 -
14 -
15 -
16 -
Classificació
____________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________