www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

 

*

 

INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

 

 Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

Informació  -  Mundial   /   Historial campionats de Catalunya

 

Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Bases partides   /   Circuit català

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

           

 

       18-01-2021  -  Mor  -  Antoni Montané.

 

 

           

 

       02-01-2021  -  Mor  -  Josep Tudela.

 

 

           

 

     OBERT DE CANOVELLES DE CAP D’ANY

 

         Canovelles (Vallès Oriental), 27 desembre - 2 gener

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  LUIS A. ROJAS                                          Sots-Campió   FCO. JAVIER GARCÍA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Luis A. Rojas           6

       2   Fco. Javier García     5’5

       3   Alejandro Barbero      5’5

       4   Francisco Fernández    5’5

       5   Lluís Parals           5’5

       6   Joan Canal             5’5

           T-91

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL SUNWAY SITGES

 

         Sitges (Garraf), 13 - 23 desembre

 

         Informació general

 

                                                                                      

 

         Campió  -  IVAN CHEPARINOV                                    Sots-Campió   JULES MOUSSARD

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

         Classificació final

 

       1   Ivan Cheparinov         8

       2   Jules Moussard         7’5

       3   Jaime Santos           7’5

       4   Alexander Fier         7’5

       5   Vladislav Nevednichy   7’5

           T-138

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

         Partides        

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  ANTON KOROBOV                                      Sots-Campió  -  VASIF DURARBAYLI

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     TORNEIG OBERT ACTIU BICOLOR

 

         Barcelona (Barcelonès), 2 octubre - 18 desembre

 

         Informació general

 

         Participants

 

         Campió  -  JORDI PLANELLA                                        Sots-Campió  -  JORDI COMELLAS

 

         Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  11  -  12  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  ONNO VAN KEULEN                                    Sots-Campió  -  CARLOS VARGAS

 

 

           

 

     MAGISTRAL CIUTAT DE BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 2 - 10 desembre

 

         Circular campionat

 

              

 

         Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN

 

         Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

                        1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  -  T  -  C  -

 

  1 K. H. Grigoryan  -  *  1  =  1  1  1  1  =  1  1  -  8  -  1  -

  2 F. Peralta       -  0  *  0  =  0  =  0  =  =  =  - 2’5 -  9  -

  3 À. Alonso        -  =  1  *  1  =  =  =  1  1  =  - 6’5 -  3  -

  4 J. M. López      -  0  =  0  *  0  0  =  =  1  1  - 3’5 -  6  -

  5 M. Narciso       -  0  1  =  1  *  =  =  1  1  1  - 6’5 -  2  -

  6 N. Batsiashvili  -  0  =  =  1  =  *  =  1  =  1  - 5'5 -  4  -

  7 M. Muñoz         -  0  1  =  =  =  =  *  1  =  =  -  5  -  5  -

  8 G. Ayats         -  =  =  0  =  0  0  0  *  1  =  -  3  -  7  -

  9 D. Cornette      -  0  =  0  0  0  =  =  0  *  =  -  2  - 10  -

 10 S. Milliet       -  0  =  =  0  0  0  =  =  =  *  - 2’5 -  8  -

 

         Partides      

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  DESEMBRE 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  =     -  ( 2631  =    )

      9   Jules Moussard         2601  =     -  ( 2666  =    )

     10   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

          T-100

 

 

           

 

     MAGISTRAL CIUTAT BARBERÀ DEL VALLÈS

 

         Barberà del Vallès (Vallès Occidental), 22 - 28 novembre

 

              

 

         Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN

 

         Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

                        1  2  3  4  5  6  7  8  9 10  -  T  -  C  -

 

  1 I. Cheparinov    -  *  =  1  0  =  0  0  0  1  =  - 3’5 – 10  -

  2 K. H. Grigoryan  -  =  *  1  0  =  1  =  1  =  =  - 5’5 -  1  -

  3 J. Santos        -  0  0  *  =  =  =  =  =  1  =  -  4  -  5  -

  4 F. Peralta       -  1  1  =  *  0  0  1  =  =  =  -  5  -  4  -

  5 N. Studer        -  =  =  =  1  *  0  1  =  =  1  - 5’5 -  3  -

  6 L. Krysa         -  1  0  =  1  1  *  =  =  =  =  - 5’5 –  2  -

  7 D. Alsina        -  1  =  =  0  0  =  *  =  =  =  -  4    7  -

  8 M. Narciso       -  1  0  =  =  =  =  =  *  0  =  -  4  -  9  -

  9 M. Muñoz         -  0  =  0  =  =  =  =  1  *  =  -  4  -  6  -

 10 M. Oratovsky     -  =  =  =  =  0  =  =  =  =  *  -  4    8  -

 

         Partides    

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  NOVEMBRE 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  =     -  ( 2631  =    )

      9   Jules Moussard         2601  =     -  ( 2666  =    )

     10   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

          T-100

 

 

           

 

       26-10-2020  -  Mor  -  Joan Segura.

 

 

           

 

     TANCAT MC LIRA VENDRELLENCA

 

         El Vendrell (Baix Penedès), 26 setembre - (?)

 

         Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat  - 

 

 

           

 

     TANCATS DE BADALONA

 

         Badalona (Barcelonès), 22 setembre - (?)

 

         Grup A  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Grup B  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

 

           

 

     OBERT ACTIU VILA DE MANLLEU

 

         Manlleu (Osona), 4 octubre

 

                                                                                    

 

         Campió  -  ALEJANDRO ALVARADO                            Sots-Campió   FCO. JAVIER GARCÍA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  OCTUBRE 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  =     -  ( 2631  =    )

      9   Jules Moussard         2601  =     -  ( 2666  =    )

     10   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

          T-100

 

 

           

 

     CAMPIONAT DE CATALUNYA D’EDATS SUB - 8 / 20

 

         Salou (Tarragonès), 5 - 10 setembre

 

         Circular campionat

 

               Campió                    Sots-Campió

 

     Sub-20 -  VÍCTOR ÁLVAREZ            FERRAN SOLÉ

     Sub-18 -  VÍCTOR ÁLVAREZ            MARC GARCIA

     Sub-16 -  CESAR ALCALÀ              CARLES MARTÍN

     Sub-14 -  SERNI RIBERA              ROGER BERNADÓ

     Sub-12 -  ALEXANDER DOMENE          DANIEL SALINAS

     Sub-10 -  GUILLEM JOVÉ              PAU M. PRADA

     Sub- 8 -  GUILLEM TORRES            POL FAIXEDAS

 

         Sub-20  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Sub-16  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Sub-14  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Sub-12  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Sub-10  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Sub- 8   -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Partides      

 

         Resultat 2019

 

               Campió/ona                Sots-Campió

 

     Sub-18 -  HÉCTOR SAMA               XAVIER MARZO

     Sub-16 -  VÍCTOR ÁLVAREZ            GUERAU MASAGUÉ

     Sub-14 -  EDGAR ROCA                AITOR FUNES

     Sub-12 -  ALBERT FERNÁNDEZ          GERARD AÑÓ

     Sub-10 -  DANIEL SALINAS            ÀLEX VILLA

     Sub- 8 -  IRENE PLANELLA            ISAAC HERMAN

 

         Historial campionat juvenil

 

         Historial campionat subs

 

 

           

 

     OBERT SOCIETAT CORAL COLON DE SABADELL

 

         Sabadell (Vallès Occidental), 7 febrer - (?)

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Classificació ronda 5

 

       1   Hugo Peña              4’5

      2-3  Daniel Salinas          4

      2-3  Javier Morais           4

      4-7  Francisco Fernández    3'5

      4-7  Roger Bernadó          3'5

      4-7  Marc Pozanco           3’5

      4-7  Marc Oliveras          3’5

      8-12 5 jugadors              3

           T-35

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  FRANCISCO FERNÁNDEZ                            Sots-Campió  -  ROGER BERNADÓ

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  SETEMBRE 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  =     -  ( 2631  =    )

      9   Jules Moussard         2601  + 19  -  ( 2666  =    )

     10   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

          T-100

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  AGOST 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  =     -  ( 2631  =    )

      9   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

     10   Hristos Banikas        2599  =     -  ( 2599  =    )

          T-100

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  JULIOL 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  =     -  ( 2631  =    )

      9   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

     10   Hristos Banikas        2599  =     -  ( 2599  =    )

          T-100

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  JUNY 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  =     -  ( 2631  =    )

      9   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

     10   Hristos Banikas        2599  =     -  ( 2599  =    )

          T-100

 

 

            

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  MAIG 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  =     -  ( 2631  =    )

      9   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

     10   Hristos Banikas        2599  =     -  ( 2599  =    )

          T-100

 

 

           

 

       21-04-2020  -  Mor  -  Isidre Grau.

 

 

           

 

       15-04-2020  -  Mor  -  Josep M. Pascual.

 

 

           

 

       01-04-2020  -  Mor  -  Josep Roca.

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________