www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

                

 

                                 *

 

                INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

 

                                 Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

                                Informació  -  Mundial   /   Historial campionats de Catalunya

 

                                Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Bases partides   /   Circuit català

 

                                         

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

           

 

     TANCATS DEL 47 ANIVERSARI DEL TRES PEONS

 

         Barcelona (Barcelonès), 27 abril - 22 juny

 

         Circular campionat

 

         Grup 1  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

         Grup 2  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

         Grup 3  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

         Grup 4  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

         Grup 5  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

         Grup 6  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  ADRIAN JIMENEZ

 

 

           

 

     OBERT DEL GOTIC - C. E. BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 24 abril - 19 juny

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  -  

 

         Classificació ronda 4

 

       1   Lluís Oms               4

      2-3  Juan A. Villar         3’5

      2-3  Jordi Gaya             3’5

      4-12 9 jugadors              3

           T-59

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  MIGUEL MUÑOZ                                          Sots-Campió  -  JORDI COMELLAS

 

 

           

 

     OBERT CIUTAT DE SANT ADRIA

 

         Sant Adrià de Besòs (Barcelonès), 15 abril - 17 juny

 

         Informació general

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Classificació ronda 5

 

       1   Miquel Serrano          5

      2-3  Marc Capellades        4’5

      2-3  Josep Ferré            4’5

      4-10 Eduard López            4

      4-10 Blas Rodríguez          4

      4-10 Jordi Martínez          4

      4-10 Josep Ll. Del Sol       4

      4-10 Javier Morais           4

      4-10 Elias Alvarez           4

      4-10 Juan C. Alcalà          4

     11-20 10 jugadors            3’5

           T-135

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  MARC CAPELLADES                                   Sots-Campió  -  RAUL MINGUEZ

 

 

            

 

     OBERT TERRES DEL SUD

 

         5 maig - 16 juny

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació

 

         Classificació ronda 3

 

      1-5  Santiago Añó            3

      1-5  Néstor Biosca           3

      1-5  Daniel Rius             3

      1-5  Gerard Añó              3

      1-5  Francisco Bru           3

      6-8  Juan J. Figueredo      2’5

      6-8  Fernando Sanz          2’5

      6-8  Pedro Garcia           2’5

      9-25 17 jugadors             2

           T-66

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  SANTIAGO AÑO                                          Sots-Campió  -  JOSEP LL. JOVE

 

 

           

 

     OBERT FOMENT MARTINENC

 

         Barcelona (Barcelonès), 21 abril - 16 juny

 

         Informació general

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 5

 

       1   Ferran Cervelló        4’5

      2-4  Fernando A. Valenzuela  4

      2-4  Miguel Muñoz            4

      2-4  Adrià Pérez             4

      5-8  Daniel Garrido         3’5

      5-8  Evarist Pérez          3’5

      5-8  Hector Sama            3’5

      5-8  Sergi Riu              3’5

      9-19 11 jugadors             3

           T-49

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  VICTOR LILLO                                            Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

 

           

 

     MEMORIAL MATEU CHALMETA

 

         Sant Boi de LLobregat (Baix LLobregat), 6 abril - 15 juny

 

         Circular campionat

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Classificació ronda 4

 

      1-2  Andreu Blasco          3’5

      1-2  Miguel Muñoz           3’5

      3-4  Jaume Romeu             3

      3-4  Francesc Nieto          3

      5-10 Jorge A. González      2’5

      5-10 Daniel Moreno          2’5

      5-10 Cesar Varela           2’5

      5-10 Jaume Ros              2’5

      5-10 Daniel Reyes           2’5

      5-10 Jordi Bada             2’5

     11-13 3 jugadors              2

           T-28

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  LAZARO LORENZO

 

 

           

 

     OBERT LLINARS DEL VALLES

 

         Llinars del Vallès (Vallès Oriental), 14 abril - 9 juny

 

         Circular campionat

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 5

 

      1-2  Marc Ortega            4’5

      1-2  Juan A. Villar         4’5

      3-4  Adrián Jiménez          4

      3-4  Gerard Ayats            4

      5-8  Marc Arnijas           3’5

      5-8  Francesc X. Ruiz       3’5

      5-8  Pau Toquero            3’5

      5-8  Eugeni Romero          3’5

      9-14 6 jugadors              3

           T-50

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  GERARD AYATS                                          Sots-Campió  -  LAZARO LORENZO

 

 

           

 

     OBERT DE LA DELEGACIO DE TARRAGONA

 

         14 abril - 9 juny

 

         Circular campionat

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Classificació ronda 5

 

      1-2  Ruslan Pogorelov       4’5

      1-2  Ferran Solé            4’5

       3   J. Enric Saldaña        4

      4-8  Vicenç Esplugas        3’5

      4-8  Agustí Guasch          3’5

      4-8  Roger Boldú            3’5

      4-8  Enric Regué            3’5

      4-8  Jesús Asensio          3’5

      9-16 8 jugadors              3

           T-41

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  RUBEN FERNANDEZ                                    Sots-Campió  -  AARON RODRIGUEZ

 

 

           

 

     TANCATS L’ESPIGA DE LES CORTS

 

         Barcelona (Barcelonès), 14 abril - 9 juny

 

         Informació campionats

 

         Norma MC  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat  - 

 

         Promoció  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat  - 

 

 

           

 

     OBERT CIUTAT DE MATARO - MEMORIAL VIÑAS

 

         Mataró (Maresme), 7 abril - 9 juny

 

         Bases campionat

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 6

 

      1-2  Arturo Vidarte         5’5

      1-2  Ricard Nadal           5’5

       3   Joan C. Mestres         5

      4-9  Manuel Soler           4’5

      4-9  Luís A. Gómez          4’5

      4-9  Sergi Ten              4’5

      4-9  Eloi Castillo          4’5

      4-9  Aran Castillo          4’5

      4-9  Mario Sanz             4’5

     10-15 6 jugadors              4

           T-78

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  FELIPE PORRAS                                         Sots-Campió  -  LUIS A. GOMEZ

 

 

           

 

     OBERT DIVENDRES NIT DE LA DELEGACIO DE LLEIDA

 

         Vallfogona de Balaguer (Noguera), 20 abril - 8 juny

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Classificació ronda 4

 

       1   Israel Campos          3’5

      2-5  Ferran Solé             3

      2-5  David Monell            3

      2-5  Pau Nieto               3

      2-5  Jaume Parramon          3

      6-10 Joshua Solaní          2’5

      6-10 Santi Herreros         2’5

      6-10 Eduard Balasch         2’5

      6-10 Josep Vidal            2’5

      6-10 Tsanko Vladimirov      2’5

     11-15 5 jugadors              2

           T-27

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     OBERT DE TERRASSA

 

         Terrassa (Vallès Occidental), 20 abril - 8 juny

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Classificació ronda 5

 

      1-2  Sergi Obón             4’5

      1-2  Lluís Oms              4’5

      3-7  Daniel Arús             4

      3-7  Jordi Del Amo           4

      3-7  Francisco Fernández     4

      3-7  Juan A. Villar          4

      3-7  Joan Duran              4

      8-12 5 jugadors             3’5

           T-61

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  ALBERT SEGARRA                                     Sots-Campió  -  ENVER SADRIJA

 

 

           

 

     OBERT VALL DEL TENES

 

         Sta. Eulàlia de Ronçana (Vallès Oriental), 6 abril - 8 juny

 

         Informació campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 5

 

       1   Marc Ortega             5

      2-6  Pere Mas                4

      2-6  David Bosch             4

      2-6  Aleix Centelles         4

      2-6  Antonio Reyes           4

      2-6  Jaume Argemi            4

      7-10 Valentí Soler          3’5

      7-10 Daniel Abreu           3’5

      7-10 Lluís Ureña            3’5

      7-10 Miquel A. Solà         3’5

     11-22 12 jugadors             3

           T-54

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  DAVID BOSCH                                            Sots-Campió  -  VALENTI SOLER

 

 

           

 

     OBERT DE LA DELEGACIO DE LLEIDA

 

         Mollerussa (Pla d’Urgell), 14 abril - 2 juny

 

         Circular campionat

 

         General  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació ronda 6

 

       1   Jordi Badia            5’5

      2-3  Guerau Masagué          5

      2-3  Jaume Ribera            5

      4-7  Israel Campos          4’5

      4-7  Joel Anglès            4’5

      4-7  Arnau Arnó             4’5

      4-7  David Monell           4’5

      8-14 7 jugadors              4

           T-64

 

         Promoció  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  ISRAEL CAMPOS                                        Sots-Campió  -  JORDI BADIA

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     TORNEIG LA PASSIO D’ESPARREGUERA

 

         Esparreguera (Baix LLobregat), 14 abril - 2 juny

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Classificació ronda 6

 

       1   Josep Basas            5’5

      2-4  Lluís Canellas          5

      2-4  Joaquim Pla             5

      2-4  Imma Hernando           5

      5-7  Ricard Barnet          4’5

      5-7  Miquel Castells        4’5

      5-7  Jordi Marimón          4’5

      8-14 7 jugadors              4