www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

                

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ  -  CATALUNYA  -  MUNDIAL

____________________________________________________________________________________________________________

 

                                 *

 

                PROPERS CAMPIONATS A CATALUNYA

 

 

           

 

     TORNEIG FESTA MAJOR DE VILANOVA I LA GELTRU

 

         Vilanova i la Geltrú (Garraf), 29 juliol

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  DAVID AYZA                                                Sots-Campió  -  FELIPE PORRAS

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL CIUTAT D’OLOT

 

         Olot (Garrotxa), 30 juliol

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  CRISTHIAN CRUZ                                        Sots-Campió  -  FERNANDO PERALTA

 

 

           

 

     FESTIVAL D’ESCACS SANTA EUGENIA DE TER

 

         Girona (Gironès), 31 juliol - 4 agost

 

         Informació general

 

         Obert  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Edats  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Llampec  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  SERGI GONZALEZ                                       Sots-Campió  -  DANIEL MOLINA

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL LA POBLA DE LILLET

 

         La Pobla de Lillet (Berguedà), 1 - 9 agost

 

         Informació general

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  KAREN MOVSZISZIAN                                 Sots-Campió  -  DANIEL URIBE

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL CIUTAT DE BADALONA

 

         Badalona (Barcelonès), 2 - 10 agost

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ISAN R. ORTIZ                                            Sots-Campió  -  FERNANDO PERALTA

 

 

           

 

     TERRITORIAL ACTIUS DE GIRONA - SANTA EUGENIA

 

         Girona (Gironès), 5 agost

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  JORDI TRIADU                                            Sots-Campió  -  POL SABRIA

 

 

           

 

     MEMORIAL JORDI CASELLAS

 

         Caldes de Malavella (Selva), 5 agost

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  DANIEL MOLINA                                         Sots-Campió  -  ALEX VIDAL

 

 

           

 

     OBERT ACTIU DE PUIGPELAT

 

         Puigpelat (Alt Camp), 6 agost

 

         Informació general

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT MIQUEL MAS DE FIGUERES

 

         Figueres (Alt Empordà), 10 - 17 agost

 

         Informació general

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  EMILIO CORDOVA                                      Sots-Campió  -  CAMILO E. GOMEZ

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL DE SANT ADRIA

 

         Sant Adrià de Besòs (Barcelonès), 11 - 17 agost

 

         Informació general

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     CAMPIONAT D’EUROPA DE VETERANS

 

         Sabadell (Vallès Occidental), 12 - 20 agost

 

         Informació general

 

 

           

 

     TORNEIG LLAMPEC MEMORIAL PERE COROMINES

 

         L’Hospitalet de l’Infant (Baix Camp), 12 agost

 

         Circular campionat

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  SANTIAGO AÑO                                          Sots-Campió  -  RUBEN FERNANDEZ

 

 

           

 

     TERRITORIAL ACTIUS DE GIRONA - FIGUERES

 

         Figueres (Alt Empordà), 13 agost

 

         Circular campionat

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  JORDI SERRA                                             Sots-Campió  -  EMILI COLLS

 

 

           

 

     TORNEIG LLAMPEC FESTA MAJOR D’ULLASTRELL

 

         Ullastrell (Vallès Occidental), 14 agost

 

         Circular campionat

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL DE SANTS

 

         Barcelona (Barcelonès), 18 - 27 agost

 

         Informació general

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  10  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  QUN MA                                                      Sots-Campió  -  YUNGUO WAN

 

 

           

 

     TORNEIG LLAMPEC FESTA MAJOR DE PLATJA D’ARO

 

         Platja d’Aro (Baix Empordà), 19 agost

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ALEKSEI ILENKO                                        Sots-Campió  -  CARLES CASTILLO

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL CIUTAT DE SABADELL

 

         Sabadell (Vallès Occidental), 1 - 10 setembre

 

         Informació general

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  KAREN H. GRIGORYAN                               Sots-Campió  -  LUIS L. AGUERO

 

 

           

 

     TERRITORIAL ACTIUS DE GIRONA - OLOT

 

         Olot (Garrotxa), 9 setembre

 

         Circular campionat

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ERNEST SERRAT                                        Sots-Campió  -  FRANCESC PARRAMON

 

 

           

 

     OBERT ACTIU VILA DE SANTPEDOR

 

         Santpedor (Bages), 9 setembre

 

         Circular campionat

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  ROLANDO ALARCON                                  Sots-Campió  -  JAIME A. CUARTAS

 

 

           

 

     DIADA DE L’11 DE SETEMBRE D’ESCACS ACTIUS

 

         Sabadell (Vallès Occidental), 11 setembre

 

         Informació general

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  JAIME A. CUARTAS                                    Sots-Campió  -  KEVEL OLIVA

 

 

            

 

     OBERT ACTIU DE L’ESCOLA D’ESCACS D’OSONA

 

         Vic (Osona), 16 setembre

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  KAREN MOVSZISZIAN                                 Sots-Campió  -  FILEMON CRUZ

 

 

           

 

     OBERT ACTIU DE VALLFOGONA DE BALAGUER

 

         Vallfogona de Balaguer (Noguera), 17 setembre

 

         Circular campionat

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  LAZARO LORENZO                                     Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     TORNEIG NOCTURN LA PASSIO D’ESPARREGUERA

 

         Esparreguera (Baix LLobregat), 29 setembre - 17 novembre

 

         Circular campionat

 

 

           

 

     TERRITORIAL ACTIUS DE GIRONA - BANYOLES

 

         Banyoles (Pla de l’Estany), 7 octubre

 

         Circular campionat

 

         Resultat 2016

 

         Campió  -  JORDI SERRA                                             Sots-Campió  -  VICTOR LILLO