www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

                

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ  -  CATALUNYA  -  MUNDIAL

____________________________________________________________________________________________________________

 

                                 *

 

                PROPERS CAMPIONATS A CATALUNYA

 

 

           

 

     OBERT CLUB CORNELLÀ

 

         Cornellà de LLobregat (Baix Llobregat), 24 setembre - 19 novembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  FERNANDO A. VALENZUELA                       Sots-Campió  -  ORELVIS PÉREZ

 

 

           

 

     CAMPIONAT DE VETERANS DE BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 25 setembre - 27 novembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  EMILI SIMON                                               Sots-Campió  -  ROGER SALVO

 

 

           

 

     TANCAT I OBERT DEL GERUNDA

 

         Girona (Gironès), 25 setembre - 20 novembre

 

         Informació general

 

         Tancat MC -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Obert  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Tancat MC  -

 

         Campió  -  XAVIER POVILL

 

         Obert  -

 

         Campió  -  JORDI ÁLVAREZ                                         Sots-Campió  -  JOAN CARRANZA

 

 

           

 

     TORNEIG CLUB D’ESCACS BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 27 setembre - 29 novembre

 

         Tancat MI -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

         Obert -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  JOAN M. MARCHES                                    Sots-Campió  -  RAÜL O. GONZÁLEZ

 

 

        

 

     OBERT SANTA EULÀLIA DE RONÇANA

 

         Santa Eulàlia de Ronçana (Vallès Oriental), 29 setembre - 1 desembre

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Grup D  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  FELIPE PORRAS                                         Sots-Campió  -  EDUARD LÓPEZ

 

 

           

 

     OBERT DEL FOMENT MARTINENC

 

         Barcelona (Barcelonès), 29 setembre - 1 desembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT DE CERDANYOLA DEL VALLÈS

 

         Cerdanyola del Vallès (Vallès Occidental), 29 setembre - 24 novembre

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  JOSÉ VALENCIA                                         Sots-Campió  -  ARTURO VIDARTE

 

 

           

 

     TORNEIG OBERT COSTA BRAVA

 

         Palafrugell (Baix Empordà), 29 setembre - 17 novembre

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  POL SABRIÀ                                               Sots-Campió  -  ÀLEX VIDAL

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT DE BARCELONA

 

         30 setembre - 2 desembre

 

         Circular campionat

 

         Absolut  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Barcelonès  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Baix LLobregat  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  PERE GARRIGA                                           Sots-Campió  -  ANTONI GUAL

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT DE GIRONA

 

         Banyoles (Pla de l’Estany), 30 setembre - 2 desembre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  FERNANDO MENDEZ                                   Sots-Campió  -  ALEXANDRE PINSACH

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT DE LLEIDA

 

         Almenar (Segrià), 30 setembre - 2 desembre

 

         Circular campionat

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  JOAN TREPAT                                             Sots-Campió  -  ALEJANDRO BARBERO

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     PROVINCIAL INDIVIDUAL ABSOLUT DE TARRAGONA

 

         Hospitalet de l’Infant (Baix Camp), 30 setembre - 25 novembre

 

         Circular campionat

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Grup C  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  VÍCTOR PLASÈNCIA                                   Sots-Campió  -  FCO. JAVIER FERNÁNDEZ

 

 

           

 

     TERRITORIAL ACTIUS DE GIRONA - GERUNDA

 

         Girona (Gironès), 6 octubre

 

         Circular campionat

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  FRANCESC X. SAURINA                              Sots-Campió  -  JORDI CUADRAS

 

 

           

 

     OBERT ACTIU FESTA MAJOR DE LES CORTS

 

         Barcelona (Barcelonès), 12 octubre

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

 

           

 

     RÀPIDES FESTA MAJOR DE LES CORTS

 

         Barcelona (Barcelonès), 13 octubre

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

 

           

 

     OBERT ACTIU CIUTAT DE BADALONA

 

         Badalona (Barcelonès), 29 novembre

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  FELIPE PORRAS                                         Sots-Campió  -  FERNANDO A. VALENZUELA

 

 

           

 

     OBERT INTERNACIONAL SUNWAY SITGES

 

         Sitges (Garraf), 14 - 23 desembre

 

         Informació general

 

         Resultat 2017

 

         Campió  -  CHITHAMBARAM ARAVINDH                      Sots-Campió  -  SAMUEL SHANKLAND

 

         Historial campionat