www.bidmonfa.com              index-web              bidmonfa@bidmonfa.com

 

 

*

 

INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

 

 Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

Informació  -  Mundial   /   Historial campionats de Catalunya

 

Elo   /   Elo live + 2700   /   Càlcul de l’elo   /   Bases partides   /   Circuit català

 

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  ABRIL 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2657  +  2  -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2630  -  2  -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Fernando Peralta       2603  +  3  -  ( 2631  =    )

      9   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

     10   Hristos Banikas        2599  =     -  ( 2599  =    )

          T-100

 

 

           

 

       10-03-2020  -  Mor  -  Joan Amigó.

 

 

           

 

     CAMPIONAT DE VETERANS DE TARRAGONA

 

         Cambrils (Baix Camp), 23 gener - 12 març

 

         Circular campionat

 

               

 

         Campió  -  JOSEP GARCIA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Josep Garcia            7

       2   Miguel Á. Sánchez       7

       3   Carles Grau             6

       4   Josep M. Guasch        5’5

           T-39

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  ENRIC REGUÉ                                             Sots-Campió  -  ANTONIO ROMERO

 

 

           

 

     TORNEIG CLÀSSIC SANT MARTÍ

 

         Barcelona (Barcelonès), 16 gener - 12 març

 

         Informació general

 

                                                                                     

 

         Campió  -  ORELVIS PÉREZ                                         Sots-Campió  -  ALEJANDRO BARBERO

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Orelvis Pérez          7'5

       2   Alejandro Barbero      7'5

       3   Marc Capellades        7'5

       4   Arturo Vidarte          7

       5   Luis A. Rojas          6'5

           T-39

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  MIGUEL MUÑOZ                                          Sots-Campió  -  ROLANDO ALARCÓN

 

 

           

 

     CAMPIONAT DE VETERANS DE GIRONA

 

         Girona (Gironès), 4 febrer - 10 març

 

         Circular campionat

 

                                                                                    

 

         Campió  -  JOAN FLUVIÀ                                             Sots-Campió  -  LLUÍS PARALS

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Joan Fluvià             5

       2   Lluís Parals           4’5

       3   Jordi Balagué          4’5

       4   Torsten C. Rex         4’5

       5   Antoni Oliva            4

       6   Juan P. Ayllón          4

       7   Antoni Bonell          3’5

       8   Joaquim Feliu          3’5

           T-22

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  JUAN P. AYLLÓN                                        Sots-Campió  -  JOAN FLUVIÀ

 

 

           

 

     CAMPIONAT PER EQUIPS 2020

 

         Divisió d’honor, 18 gener - 7 març

 

         Altres grups, 19 gener - 8 març

 

         Circular campionat

 

         Calendaris, resultats i quadres

 

         Enllaç campionat per equips FCE

 

         Partides        

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  COL. SABADELL                                         Sots-Campió  -  BARBERÀ

 

         Historial campionat

 

 

           

 

     OBERT LA LIRA

 

         Barcelona (Barcelonès), 17 gener - 6 març

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  JUAN A. VILLAR                                         Sots-Campió  -  MARC CAPELLADES

 

         Participants   Rondes   1   2   3   4   5   6   7   8   Classificació  -  
 

         Classificació final

 

       1   Juan A. Villar         6'5

       2   Marc Capellades        6’5

       3   Alejandro Barbero      6'5

       4   David J. Rueda          6

       5   Teodoro Asensio         6

       6   Rafael de J. Romero     5

       7   Eugeni Romero           5

       8   German Walter           5

       9   Jordi Colomer           5

           T-40

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  TEODORO ASENSIO                                   Sots-Campió  -  JORDI COMELLAS

 

 

           

 

     OBERT TRES PEONS

 

         Barcelona (Barcelonès), 8 gener - 4 març

 

         Circular campionat

 

                                                                                       

 

         Campió  -  MIGUEL MUÑOZ                                         Sots-Campió  -  ORELVIS PÉREZ

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Miguel Muñoz           7’5

       2   Orelvis Pérez           7

       3   Ricard Nadal           6’5

       4   Jordi Comellas          6

       5   Marc Capellades         6

       6   Antoni Picañol         5’5

       7   Marc Guirao            5’5

       8   Juan M. Muntané        5’5

       9   Joan Domínguez         5’5

           T-39

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  MIGUEL MUÑOZ                                          Sots-Campió  -  XAVIER POVILL

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  MARÇ 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2655  =     -  ( 2667  =    )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2632  =     -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  =    )

      8   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

      9   Fernando Peralta       2600  =     -  ( 2631  =    )

     10   Hristos Banikas        2599  =     -  ( 2599  =    )

          T-100

 

 

           

 

     OBERT D’IGUALADA I DE L’ANOIA

 

         Igualada (Anoia), 11 gener - 29 febrer

 

         Informació general

 

                                                                                      

 

         Campió  -  HUGO PEÑA                                               Sots-Campió  -  RAMON CLOTET

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Hugo Peña              7’5

       2   Ramon Clotet            6

       3   Pedro Valarezzo         6

       4   Joan Vilella           5’5

       5   Pere Ollé               5

       6   Manuel Carrasco         5

       7   Josep M. Prat           5

           T-41

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  NEL PLA                                                     Sots-Campió  -  JOAN VILELLA

 

 

           

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  FEBRER 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2655  +  7  -  ( 2667  + 44 )

      3   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      4   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      5   Romain Édouard         2632  -  9  -  ( 2650  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2619  +  1 )

      8   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

      9   Fernando Peralta       2600  -  2  -  ( 2631  -  8 )

     10   Hristos Banikas        2599  =     -  ( 2599  =    )

          T-100

 

 

            

 

     ELS MILLORS JUGADORS DE LA FCE  -  GENER 2020

 

                                 Estàndard   -  (   Ràpid    )

 

      1   Daniil Dubov           2683  =     -  ( 2770  =    )

      2   Maxime Lagarde         2648  -  3  -  ( 2623  =    )

      3   Romain Édouard         2641  =     -  ( 2650  =    )

      4   Christian Bauer        2640  =     -  ( 2625  =    )

      5   Aleksandr Rakhmanov    2639  =     -  ( 2654  =    )

      6   Oleg Korneev           2630  =     -  ( 2630  =    )

      7   Miguel Illescas        2619  =     -  ( 2618  =    )

      8   Fernando Peralta       2602  =     -  ( 2639  =    )

      9   Dimitr. Mastrovasilis  2601  =     -  ( 2601  =    )

     10   Hristos Banikas        2599  =     -  ( 2599  =    )

          T-100

 

 

           

 

     COPA CATALANA DE BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 12 gener

 

         Circular campionat

 

         Campió  -  BARBERÀ                                                    Sots-Campió  -  MOLLET

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  ESCOLA E. BCN                                          Sots-Campió  -  MOLLET

 

 

           

 

     COPA CATALANA DE TARRAGONA

 

         Vila-seca (Tarragonès), 12 gener

 

         Circular campionat

 

         Campió  -  REUS DEPORTIU                                         Sots-Campió  -  VALLS

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  SALOU                                                        Sots-Campió  -  VALLS

 

 

           

 

     COPA CATALANA DE GIRONA

 

         Salitja (Selva), 12 gener

 

         Circular campionat

 

         Campió  -  BANYOLES                                                 Sots-Campió  -  FIGUERES

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  FIGUERES                                                  Sots-Campió  -  BANYOLES

 

 

            

 

     COPA CATALANA DE LLEIDA

 

         Bellcaire d’Urgell (Noguera), 12 gener

 

         Circular campionat

 

         Campió  -   LLEIDA                                                      Sots-Campió  -  VALLFOGONA

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -   LLEIDA                                                      Sots-Campió  -  TORÀ

 

 

           

 

     TORNEIG DE RÀPIDES PER PARELLES MIXTES

 

         Barcelona (Barcelonès), 11 gener

 

         Circular campionat

 

         Campiona  -  H. PEÑA  -  A. PALAO                              Sots-Campiona  -  M. MUÑOZ  -  J. ROS

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campiona  -  M. MUÑOZ  -  J. ROS                               Sots-Campiona  -  M. ORTEGA  -  D. ARIAS

 

 

           

 

     OBERT DE NADAL CIUTAT DE FIGUERES

 

         Figueres (Alt Empordà), 2 - 5 gener

 

                                                                                      

 

         Campió  -  EMILI COLLS                                              Sots-Campió  -  LLUÍS PARALS

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  Classificació  - 

 

         Classificació final

 

       1   Emili Colls            7’5

       2   Lluís Parals           6’5

       3   Torsten C. Rex          6

       4   Jordi Álvarez          5’5

       5   Heribert Jurado         5

       6   Martí Insa              5

       7   Laura Viñolas           5

       8   Pol Verdaguer           5

           T-35

 

         Resultat 2018

 

         Campió  -  EMILI COLLS                                              Sots-Campió  -  MÒNICA VILAR

 

 

           

 

     OBERT DE NADAL DEL GUINARDÓ

 

         Barcelona (Barcelonès), 27 desembre - 5 gener

 

         Circular campionat

 

                                                                                     

 

         Campió  -  ORELVIS PÉREZ                                         Sots-Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

         Grup A  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Classificació final

 

       1   Orelvis Pérez           8

       2   Miguel Muñoz           6’5

       3   Filemón Cruz            6

       4   Rubén Hernández         6

       5   Edgar Roca              6

       6   Jan Travesset           6

       7   Marc Capellades        5’5

       8   Adrián García          5’5

       9   Roger Cervelló         5’5

           T-47

 

         Grup B  -  Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  8  -  9  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  MIGUEL MUÑOZ                                          Sots-Campió  -  FILEMÓN CRUZ

 

 

           

 

     TANCATS DE NADAL CLUB D’ESCACS BARCELONA

 

         Barcelona (Barcelonès), 27 desembre - 5 gener

 

              

 

         Campió  -  MIGUEL MUÑOZ

 

         Grup MI  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat  - 

 

              

 

         Campió  -  FRANCISCO FERNÁNDEZ

 

         Grup MC  -  Participants  -  Aparellaments i resultats  -  Quadre del campionat

 

 

           

 

     TORNEIG D’HIVERN ACTIU DE SANT BOI

 

         Sant Boi de LLobregat (Baix LLobregat), 4 gener

 

                                                                                     

 

         Campió  -  ORELVIS PÉREZ                                         Sots-Campió  -  LLUÍS PARALS

 

         Participants  -  Rondes  -  1  -  2  -  3  -  4  -  5  -  6  -  7  -  Classificació

 

         Resultat 2019

 

         Campió  -  VICENÇ ESPLUGAS                                    Sots-Campió  -  MICHAEL RAHAL

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

INFORMACIÓ JUGADORS

____________________________________________________________________________________________________________