www.bidmonfa.com                 bidmonfa@bidmonfa.com

 

17 – Abril / Abril / April

 

 

1908 – OTTILIE STIBANER.

 

1909 – GEORG STEIN.

 

1910 – VLADAS I. MIKENAS.

 

1920 – ESTEBAN GETE MARTIN.

 

1935 – GRIGORY K. SANAKOEV.

 

1936 – JOAN MARTI BUIRA.

 

1940 – KARL JANETSCHEK.

 

1943 – JUERGEN E. F. DUEBALL.

 

       FRANCESC LLANES FERRER.

 

1945 – Mor / Muere / Died – KLAUS JUNGE.

 

1949 – FATOS MUCO.

 

1958 – ELENA STUPINA.

 

1959 – LEON MAZI.

 

1960 – JAUME VALLES SOLER.

 

1961 – MICHAEL A. BROOKS.

 

1964 – ALON GREENFELD.

 

1965 – FOUAD EL TAHER.

 

       PETER K. WELLS.

 

1966 – ROBERT KUCZYNSKI.

 

       SERGEI SHIPOV.

 

1968 – RUBEN GUNAWAN.

 

1969 – ALEXANDER OBUKHOV.

 

       MARINA OLBRICH.

 

1972 – WENHAO WANG.

 

1973 – MARTIN NEUBAUER.

 

1974 – EKATERINA KOVALEVSKAYA.

 

1976 – CAMPIONAT DE CATALUNYA JUVENIL – Campió –

       VICTOR VEHI, Sots-Campió – ENRIC PIQUERES.

 

1980 – PAWEL BLEHM.

 

1986 – PAWEL BIELECKI.

 

1989 – MARIE BOYARD.

 

       ALEX LOPEZ LLORENS.

 

1992 – YAGO DE MOURA SANTIAGO.

 

1995 – CAMPIONAT DE CATALUNYA JUVENIL – Campió –

       DANIEL GARRIDO, Sots-Campió – GUILLEM BACHES.

 

1997 – ALEIX LOPEZ PAJUELO.

 

2000 – CAMPIONATS DE CATALUNYA –

 

                    Campió/ona        Sots-Campió/ona

 

  SUB-10, MASCULI - XAVIER VILA       DANIEL HERNANDEZ

  SUB-10, FEMENI  - ELENA PARRA       JUDIT CLOPES

  SUB-12, MASCULI - DANIEL ALSINA     HECTOR MORENO

  SUB-12, FEMENI  - PATRICIA VICENTE  LAIA ORTEGA

 

2006 – DANISH CHAMPIONSHIP – Champion – SUNE B. HANSEN,

       Sub-Champion – NICOLAI V. PEDERSEN.

 

       INDIAN CHAMPIONSHIP – Champion – SURYA S. GANGULY,

       Sub-Champion – CHANDA SANDIPAN.

 

       CAMPIONAT DE CATALUNYA – Campió – JOSEP A. LACASA,

       Sots-Campió – VIKTOR MOSKALENKO.

 

       CAMPIONAT DE CATALUNYA JUVENIL – Campió –

       LLUIS OMS, Sots-Campió – HIPOLIT ASIS.

 

2014 – CAMPIONATS INDIVIDUALS DE CATALUNYA –

 

                Campió         Sots-Campió

 

       SUB-10 – JAUME FOIX     SERGI PRATS     

       SUB-12 – SERGI LOPEZ    VICTOR ALVAREZ  

       SUB-14 – XAVIER POVILL  JAUME ROS        

       SUB-16 – PERE GARRIGA   FERRAN CERVELLO 

       SUB-18 – CARLES DIAZ    PAU JUAN        

 

2016 – BANGKOK OPEN – Champion – SURYA S. GANGULY,

       Sub-Champion – FRANCISCO VALLEJO.

 

2017 – GRENKE CHESS OPEN – Champion – NIKITA VITIUGOV,

       Sub-Champion – MAXIM MATLAKOV.

 

       KORCHNOI ZURICH CHESS CHALLENGE –

       Champion – HIKARU NAKAMURA.

 

       KORCHNOI ZURICH OPEN – Champion – ELTAJ SAFARLI,

       Sub-Champion – ALEXANDER MOTYLEV.

 

                                                      

 

                  Calendari / Calendario / Calendar