ESCACS  /  AJEDREZ  /  CHESS

 

                

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

17/06 - 18/06 - 19/06 - 20/06 - 21/06

____________________________________________________________________________________________________________

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

____________________________________________________________________________________________________________

 

                               

 

                INFORMATION OF THE WORLD

 

                             *   Silver Lake Open -    

                                   Round 3,

                                   leader  Vahap Sanal  3 points.

 

                             *   Teplice Open -    

                                   Round 3,

                                   leaders  8 players  3 points.

 

                             *   Grand Chess Tour - Leuven -    

                                   Champion -  Wesley B. So.

 

                                   Campeonato Continental de las Américas -    

                                   Campeón -  Samuel Shankland,  Sub-Campeón -  Diego Flores.

 

                                   Norway Chess -        

                                   Classic -  Champion -  Fabiano Caruana,

                                   Blitz -  Champion -  Wesley B. So.

 

                                   Poikovsky - Karpov Tournament -    

                                   Champion -  Dmitry Jakovenko.

 

                                 *

 

                INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                 Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

                             *   Tancats del 47 Aniversari del Tres Peons.

 

                             *   Obert del Gótic - C. E. Barcelona - 

                                   Ronda 7,

                                   líder  LLuís Oms  6 punts.

 

                             *   Obert Ciutat de Sant Adrià - 

                                   Campió -  Marc Capellades,  Sots-Campió -  Miquel Serrano.

 

                             *   Provincial Individual de Ràpides de Tarragona -

                                   Campió -  Víctor Plasència,  Sots-Campió -  Ruslan Pogorelov.

 

                             *   Provincial Individual de Ràpides de Girona -

                                   Campió -  Luis A. Terry,  Sots-Campió -  Francesc X. Saurina.

 

                             *   Memorial Josep Lorente - 

                                   Campió -  Miguel Muñoz,  Sots-Campió -  Alvar Alonso.

 

                             *   Obert Terres del Sud -

                                   Campió -  Santiago Añó,  Sots-Campió -  Fernando Sanz.

 

                             *   Obert Foment Martinenc -      

                                   Campió -  Ferran Cervelló,  Sots-Campió -  Miguel Muñoz.

 

                             *   Campionat de Catalunya de Ràpides -

                                   Campió -  Alvar Alonso,  Sots-Campió -  Rodrigo Vásquez.

 

                                   Obert Divendres Nit de la Delegació de LLeida -

                                   Campió -  Israel Campos,  Sots-Campió -  David Monell.

 

                                   Memorial Mateu Chalmeta -

                                   Campió -  Miguel Muñoz,  Sots-Campió -  Andreu Blasco.

 

                                   Obert Actiu de Mollet del Vallès -

                                   Campió -  Alvar Alonso,  Sots-Campió -  Jaime A. Cuartas.

 

                                   Provincial Individual de Ràpides de LLeida -

                                   Campió -  David Monell,  Sots-Campió -  Oussama Adel.

 

                                   Obert Llinars del Vallès -    

                                   Campió -  Marc Ortega,  Sots-Campió -  Gerard Ayats.

 

                                   Obert de la Delegació de Tarragona -

                                   Campió -  Ferran Solé,  Sots-Campió -  Vicenç Esplugas.

 

                                   Tancats l’Espiga de les Corts -    

                                   Campió -  Alejandro Saez.

 

                                   Obert Ciutat de Mataró - Memorial Viñas - 

                                   Campió -  Arturo Vidarte,  Sots-Campió -  Luis A. Gómez.

 

                                   Territorial Actius de Girona - Blanes -

                                   Campió -  Sergi González,  Sots-Campió -  Emili Colls.

 

                                   Obert de Terrassa -

                                   Campió -  Sergi Obon,  Sots-Campió -  LLuís Oms.

 

                                   Obert Vall del Tenes - 

                                   Campió -  Marc Ortega,  Sots-Campió -  Pere Mas.

 

                                                                    

 

                              Jugadors  /  Jugadores  /  Players

 

                              Calendari  /  Calendario  /  Calendar

 

                              Problemes  /  Problemas  /  Problems

 

                              Informació  /  Información  /  Information

 

                              Història  /  Historia  /  History

 

                              Partides Jugadors  /  Partidas Jugadores  /  Games Players

 

                              Videos

 

                              Jugador …  /  Player …

 

                              Elos  /  Elo live + 2700

 

                              Altres  /  Otros  /  Other

 

                              Obertura  /  Apertura  /  Opening  -  Monfà

 

                              Partides en Directe  /  Partidas en Directo  /  Games in Live

                              -  Chessbomb    -  Chess24 

 

                              Jugar  /  To Play  -

                              -  FIDE  -  Buho 21  -  Playchess  -  Chessclub  -  Lichess

                              -  Planeta de Ajedrez  -  Jaque Mate  -  Escaquejant

 

                              Enllaços  /  Enlaces  /  Links

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Creador web  -  Ramon Monfà Solé       /       Tècnic informàtic  -  Jordi Solé Pera

 

Data inici web  -  20 de maig del 2005       /       Dies  -  4.779

 

El Pla d’Urgell  -  Catalunya

 

____________________________________________________________________________________________________________