ESCACS  /  AJEDREZ  /  CHESS

 

                

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

16/12 - 17/12 - 18/12 - 19/12 - 20/12

____________________________________________________________________________________________________________

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

____________________________________________________________________________________________________________

 

                               

 

                INFORMATION OF THE WORLD

 

                             *   15 - 12 - 2018  -  Mor  /  Muere  /  Died  -  Milunka Lazarevic.

 

                             *   Asian Championship -    

                                   Champion -  Yi Wei,  Sub-Champion -  M. Amin Tabatabaei.

 

                             *   London Chess Classic -    

                                   Champion -  Hikaru Nakamura.

 

                                   European Rapid and Blitz Championships -        

                                   Rapid -

                                   Champion -  Valerij Popov,  Sub-Champion -  Andrey Esipenko,

                                   Blitz -

                                   Champion -  Vladislav Artemiev,  Sub-Champion -  Ivan Cheparinov.

 

                                 *

 

                INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                 Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

                             *   Obert Internacional Sunway Sitges -      

                                   Ronda 4,

                                   líders  3 jugadors  4 punts.

 

                             *   Obert Actiu del Tres Peons -

                                   Campió -  Miguel Muñoz,  Sots-Campió -  Hugo Peña.

 

                             *   Trobada Escacs Solidaris -

                                   Campions -  Joshua Solaní  i  Gerard Orrit.

 

                             *   Torneig La Marató de TV3 -

                                   Campió -  Juan P. Ayllón,  Sots-Campió -  Albert Muratet.

 

                                   Obert Memorial David García -

                                   Campió -  Miguel Muñoz,  Sots-Campió -  Tomas V. Sosa.

 

                                   Escacs Base Memorial David García -

                                   Campió Sub-20 -  Hector Sama.

 

                                   Obert Actiu del Foment Martinenc -

                                   Campió -  Tomas V. Sosa,  Sots-Campió -  Marcelo A. Panelo.

 

                                   Provincial Individual Absolut de Barcelona -

                                   Campió -  Fernando Valenzuela,  Sots-Campió -  Antoni Gual.

 

                                   Provincial Individual Absolut de Girona -  

                                   Campió -  Àlex Vidal,  Sots-Campió -  Abel Lázaro.

 

                                   Provincial Individual Absolut de LLeida -  

                                   Campió -  Alejandro Barbero,  Sots-Campió -  Guerau Masagué.

 

                                   Ràpides Festa Major Sant Andreu -

                                   Campió -  Eric Domínguez,  Sots-Campió -  Mohamed Zohaib.

 

                                   Obert Santa Eulàlia de Ronçana -    

                                   Campió -  Luis A. Rojas,  Sots-Campió -  Juan A. Villar.

 

                                   Obert del Foment Martinenc -

                                   Campió -  LLuís Canellas,  Sots-Campió -  Pau S. Moya.

 

                                   Obert del Maresme -  

                                   Campió -  Teodoro Asensio,  Sots-Campió -  Pablo Mendoza.

 

                                   Torneig Actiu Fira de la Puríssima -

                                   Campió -  Marcelo A. Panelo,  Sots-Campió -  Orelvis Pérez.

 

                                              

 

                              Jugadors  /  Jugadores  /  Players

 

                              Calendari  /  Calendario  /  Calendar

 

                              Problemes  /  Problemas  /  Problems

 

                              Informació  /  Información  /  Information

 

                              Història  /  Historia  /  History

 

                              Partides Jugadors  /  Partidas Jugadores  /  Games Players

 

                              Videos

 

                              Jugador …  /  Player …

 

                              Elos  /  Elo live + 2700

 

                              Altres  /  Otros  /  Other

 

                              Obertura  /  Apertura  /  Opening  -  Monfà

 

                              Partides en Directe  /  Partidas en Directo  /  Games in Live

                              -  Chessbomb    -  Chess24 

 

                              Jugar  /  To Play  -

                              -  FIDE  -  Buho 21  -  Playchess  -  Chessclub  -  Lichess

                              -  Planeta de Ajedrez  -  Jaque Mate  -  Escaquejant

 

                              Enllaços  /  Enlaces  /  Links

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Creador web  -  Ramon Monfà Solé       /       Tècnic informàtic  -  Jordi Solé Pera

 

Data inici web  -  20 de maig del 2005       /       Dies  -  4.961

 

El Pla d’Urgell  -  Catalunya

 

____________________________________________________________________________________________________________