ESCACS  /  AJEDREZ  /  CHESS

 

                

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

25/05 - 26/05 - 27/05 - 28/05 - 29/05

____________________________________________________________________________________________________________

 

                                 Facebook   /    Twiter   /    Instagram

____________________________________________________________________________________________________________

 

                               

 

                INFORMATION OF THE WORLD

 

                             *   Norway Chess -        

                                   Blitz -  Champion -  Wesley B. So.

 

                             *   Poikovsky - Karpov Tournament -    

                                   Round 1,

                                   leaders  5 players  1 point.

 

                             *   Summer Classic -        

                                   Group A -  Champion -  Vasif Durarbayli,

                                   Group B -  Champion -  Kamil Dragun.

 

                                   Memorial Capablanca -        

                                   Elite -  Campeón -  Samuel Shankland,

                                   Abierto -  Campeón -  Cristhian Cruz,  Sub-Campeón -  Lelys S. Martínez.

 

                                   World Women’s Championship -    

                                   Champion -  Wenjun Ju,  Sub-Champion -  Zhongyi Tan.

 

                                   10 - 05 - 2018  -  Mor  /  Muere  /  Died  -  Evgeni Vasiukov.

 

                                   Nakhchivan Open -    

                                   Champion -  Nidjat Mamedov,  Sub-Champion -  Sergei Tiviakov.

 

                                 *

 

                INFORMACIÓ DE CATALUNYA

 

                                 Comentaris anònims   /    Propers campionats

 

                             *   Tancats del 47 Aniversari del Tres Peons.

 

                             *   Obert del Gótic - C. E. Barcelona - 

                                   Ronda 4,

                                   líder  LLuís Oms  4 punts.

 

                             *   Obert Ciutat de Sant Adrià - 

                                   Ronda 6,

                                   líder  Miquel Serrano  5’5 punts.

 

                             *   Obert Terres del Sud -

                                   Ronda 4,

                                   líders  Santiago Añó  i  Nestor Biosca  4 punts.

 

                             *   Obert Foment Martinenc -      

                                   Ronda 6,

                                   líder  Ferran Cervelló  5’5 punts.

 

                             *   Memorial Mateu Chalmeta -

                                   Ronda 6,

                                   líders  Miguel Muñoz  i  Andreu Blasco  5’5 punts.

 

                             *   Obert Llinars del Vallès -    

                                   Ronda 6,

                                   líders  Marc Ortega  i  Juan A. Villar  5 punts.

 

                             *   Obert de la Delegació de Tarragona -

                                   Ronda 6,

                                   líder  Ferran Solé  5’5 punts.

 

                             *   Tancats l’Espiga de les Corts -    

                                   Ronda 7,

                                   líder  Alejandro Saez  6 punts.

 

                             *   Obert Ciutat de Mataró - Memorial Viñas - 

                                   Ronda 7,

                                   líder  Arturo Vidarte  6’5 punts.

 

                             *   Obert Divendres Nit de la Delegació de LLeida -

                                   Ronda 5,

                                   líder  Israel Campos  4’5 punts.

 

                             *   Obert de Terrassa -

                                   Ronda 6,

                                   líders  3 jugadors  5 punts.

 

                             *   Obert Vall del Tenes - 

                                   Ronda 6,

                                   líder  Marc Ortega  6 punts.

 

                             *   Obert de la Delegació de LLeida - 

                                   Ronda 7,

                                   líder  Jordi Badia  6 punts.

 

                             *   Torneig La Passió d’Esparreguera -

                                   Ronda 7,

                                   líder  Josep Basas  6’5 punts.

 

                             *   Obert Ciutat de l’Hospitalet - 

                                   Ronda 8,

                                   líder  Armando Daguro  6’5 punts.

 

                             *   Obert Gerunda - 

                                   Ronda 8,

                                   líder  Pol Sabrià  7 punts.

 

                             *   Obert Tupinamba -

                                   Ronda 8,

                                   líder  Miguel Muñoz  7 punts.

 

                             *   Campionat de Catalunya de Veterans - 

                                   Campió -  Ricard Ll. Brusi,  Sots-Campió -  Joan Domínguez.

 

                             *   Obert Actiu de l’Escacs Escac Mat - Martorell -

                                   Campió -  Marc Narciso,  Sots-Campió -  Rodrigo Vásquez.

 

                             *   Provincial Individual Actiu de LLeida -

                                   Campió -  LLuís M. Castany,  Sots-Campió -  Ferran Solé.

 

                             *   Torneig de Ràpides Cas Romagué -

                                   Campió -  Francesc Parramon,  Sots-Campió -  Lluís Casanellas.

 

                             *   Obert de Vilafranca del Penedès - 

                                   Campió -  Antoni Gual,  Sots-Campió -  Josep A. Lacasa.

 

                                   Obert Actiu Ciutat de Rubí -

                                   Campió -  Miguel Muñoz,  Sots-Campió -  Jonathan E. Cruz.

 

                                   Ràpides per Equips Festa Major de Mollerussa -

                                   Campió -  La Lira.

 

                                   Torneig Escolar Memorial Igor H. Flórez -

                                   Campió -  Monzón.

 

                                   Obert Vila de Gràcia per Majors de 55 Anys - 

                                   Campió -  Ricard Ll. Brusi,  Sots-Campió -  Juan M. Martínez.

 

                                   Obert Actiu del Guinardó -

                                   Campió -  Leandro Krysa,  Sots-Campió -  Jaime A. Cuartas.

 

                                   Territorial Actius de Girona - Sant Gregori -

                                   Campió -  Jordi Cuadras,  Sots-Campió -  Ernest Serrat.

 

                                                                              

 

                              Jugadors  /  Jugadores  /  Players

 

                              Calendari  /  Calendario  /  Calendar

 

                              Problemes  /  Problemas  /  Problems

 

                              Informació  /  Información  /  Information

 

                              Història  /  Historia  /  History

 

                              Partides Jugadors  /  Partidas Jugadores  /  Games Players

 

                              Videos

 

                              Jugador …  /  Player …

 

                              Elos  /  Elo live + 2700

 

                              Altres  /  Otros  /  Other

 

                              Obertura  /  Apertura  /  Opening  -  Monfà

 

                              Jugar  /  To Play  -

                              -  FIDE  -  Buho 21  -  Playchess  -  Chessclub  -  Lichess

                              -  Planeta de Ajedrez  -  Jaque Mate  -  Escaquejant

 

                              Enllaços  /  Enlaces  /  Links

 

____________________________________________________________________________________________________________

 

Creador web  -  Ramon Monfà Solé       /       Tècnic informàtic  -  Jordi Solé Pera

 

Data inici web  -  20 de maig del 2005       /       Dies  -  4.756

 

El Pla d’Urgell  -  Catalunya

 

____________________________________________________________________________________________________________